SeneCura SeniorCentrum Terezín

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Terezín se nachází ve vlastním nádherném 4 hektarovém lesoparku nedaleko centra města. Domov byl otevřen v roce 2012 po rozsáhlé rekonstrukci stávajícího objektu bývalé vojenské nemocnice. Klientům poskytujeme služby Domov pro seniory (45 lůžek) a v Domov se zvláštním režimem (99 lůžek) nebo Odlehčovací službu (6 lůžek). Celá budova je bezbariérová a je členěna do pěti nadzemních podlaží. Téměř ze všech pokojů se otevírá malebný výhled na rozsáhlý lesopark, v němž chováme i stádo poníků. Samotné pokoje jsou plně vybaveny nábytkem včetně polohovatelné postele s antidekubitní matrací a společným sociálním zařízením. Vybavení je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj dovybavit dekoračními předměty nebo i drobným nábytkem.

Jistota od předního poskytovatele péče

Společnost SeneCura je s více než 7 500 lůžky a s téměř 84 zařízeními předním soukromým poskytovatelem péče v Rakousku a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovaci. Svými znalostmi a dlouholetou zkušeností v oblasti péče poskytuje jistotu klientům nejen v Ústeckém kraji, ale i v celé České republice, kde je SeneCura předním soukromým provozovatelem domovů pro seniory a domovů se zvláštním režimem poskytujících zdravotní a sociální péči, včetně péče o seniory s demencí a alzheimerem.

Jsme členem:

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Centrální poloha a výborná spolupráce s městem Terezín a Litoměřice, dobrovolnickými organizacemi, základními a mateřskými školami z okolí činí z našeho SeniorCentra místo pro častá setkání různých generací. Součástí domova je také dětská skupina pro 12 dětí určená nejen pro děti našich zaměstnanců.

Dětská skupina Kréta

Od listopadu 2016 nabízíme rodičům svých zaměstnanců přímo v prostorách Domova seniorů Dětskou skupinu Kréta pro nejmenší děti. Zázemí tam od pondělí do pátku nalezne v  upravených, interaktivních prostorách až dvanáct dětí, a to od jednoho do čtyř let. Firemní mini školka je financována v rámci schváleného rozpočtu/projektu s názvem: „Dětská skupina Kréta“, reg. č.: CZ.03.1.51/0.0/0.0/15_035/0002140, který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost a státního rozpočtu České republiky.

Provozovatelem SeniorCentra Terezín je SeneCura SeniorCentrum MOPT a.s.  Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra MOPT a.s. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, 154 00 Praha 5 – Slivenec. SeneCura SeniorCentrum Terezín poskytuje dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

 

SeniorCentrum Terezín jedním pohledem

  • V provozu od roku 2012, kapacita služby DS 45 a DZR 99 lůžek
  • Jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje
  • Krásný výhled na České středohoří nebo na lesopark
  • Nadstandardní strava, obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
  • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
  • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, muzikoterapie
  • Bohaté aktivizační programy, masáže, pedikúra, Wi-Fi
  • Hippoterapie – chov poníků
  • Vlastní dětská skupina, propojování generací